Nasze pielgrzymki

Pielgrzymka do Łodzi
odbyła się 8 października 2011r.
Nawiedziliśmy Sanktuarium św. Antoniego i św. Rafała. Następnie byliśmy w Kościele Garnizonowym św. Jerzego (była Cerkiew). Odwiedziliśmy także Muzeum Fabryki mieszczące się w Manufakturze. Czas wolny spędziliśmy w Manufakturze Łódzkiej. Następnie udaliśmy się do Katedry św. Stanisława Kostki. Spacerując główną ulicą Łodzi Piotrkowską podziwialiśmy tamtejsze kamienice i Aleję Gwiazd. Ostatnim punktem pielgrzymki była Msza św. sprawowana w int. pielgrzymów w Klasztorze OO. Dominikanów przy ul. Zielonej 13. Po Eucharystii uczestniczyliśmy w spotkaniu z O. Krzysztofem Pałysem OP, który podzielił się z nami wrażeniami z podróży autostopem do Macedonii-do miejsca narodzin Bł. Matki Teresy. W pielgrzymce uczestniczyło 49 osób.
Zdjęcia z pielgrzymki można obejrzeć klikając na poniższego linka.
www.sgparafia.wiara.pl/nasze_pielgrzymki


Katedra św. Jana Chrzciciela

"Śladami Kościołów Wrocławia".
Pielgrzymka odbyła się 11 listopada 2011 r., a rozpoczęła się od uczestnictwa we Mszy św. w parafialnym kościele. Zwiedzanie Wrocławia zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, miejsca z którego wywodzi się geneza miasta. Ostrów Tumski to także historycznie rzecz biorąc centrum religijne Wrocławia. Nawiedziliśmy również Katedrę św. Jana Chrzciciela, największą ikonę miasta, którą można zobaczyć prawie z każdego zakątka Wrocławia. Na naszej trasie pielgrzymkowej znalazł m. in. się Kościół Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, Ulica Katedralna, Wyspa Piasek, Kościół św. Wojciecha i oczywiście Panorama Racławicka. Pielgrzymowało 55 osób.


13 grudnia 2011 r. udaliśmy się na Drezdeński Jarmark Świąteczny. Pielgrzymowało 57 osób.

Szopka misyjna - Włochy

Szklakiem Śląskich Szopek. Na pielgrzymkę po Śląsku zabrał wiernych ks. Grzegorz Rajs w sobotę, 28 stycznia 2012 r. Na trasie pielgrzymki znalazły się Panewniki (szopka w Bazylice, szopki misyjne oraz żywa szopka), Bujaków - Sanktuarium Matki Bożej Ochrony Środowiska Naturalnego, Pierściec - Sanktuarium św. Mikołaja, Strumień - par. św. Barbary (żywa szopka). Pielgrzymowało 70 osób.

Zdjęcia z pielgrzymki można obejrzeć klikając na poniższego linka.
www.sgparafia.wiara.pl/nasze_pielgrzymki9 marzec 2012 r. - Pielgrzymka: Świątynie Ostrawy i Sanktuaria Ziemi Rybnickiej (Jankowice Rybnickie, Chwałowice, Rybnik Bazylika św. Antoniego). Pielgrzymowało 70 osób.14 kwietnia 2012 r. - Pielgrzymka Śladami Świętych Krakowa: bł. Aniela Salawa, św. Jacek, św. Faustyna Kowalska (Łagiewniki), Tyniec. Pielgrzymowało 65 osób.1 maja 2012 r. - Pielgrzymka Maryjna Majówka: Sanktuarium w Przeprośnej Górce, Sanktuarium Gidle, Sanktuarium w Leśniowie. Pielgrzymowało 57 osób.
8 czerwiec 2012 r. - Pielgrzymka Śladami Ojca Mateusza i nie tylko.... Podróż po ciekawych zakątkach Sandomierza. W pielgrzymce uczestniczyły 72 osoby.30 czerwiec - 7 lipiec 2012 r. - Pielgrzymko-wczasy: Mazury - Warmia - Wilno - Suwalszczyzna - Podlasie - Warszawa. W pielgrzymce wzięło udział 120 osób.
Relacja z wakacyjnego odpoczynku


23 - 25 lipiec 2012 r. - Pielgrzymka do Budapesztu - rejs statkiem po Dunaju, zwiedzanie przepięknych miejsc Stolicy Węgier. W pielgrzymce brało udział 58 osób.21 sierpień 2012 r. - Pielgrzymka do Ustronia i Skoczowa. W pielgrzymce uczestniczyło 58 osób.

29/30 sierpień 2012 - Pielgrzymka do Turzy Śląskiej na noc pokuty. W pielgrzymce udział wzięły 54 osoby.15 wrzesień 2012 r. - Pielgrzymka na obchody Święta Podwyższenia Krzyża Świętego - Godzinki ku czci św. Anny, Eucharystia, dróżki kalwaryjskie, nabożeństwo ze świecami... Pielgrzymowało 65 osób.


27 październik 2012 - Pielgrzymka Kraków Mogiła - Nowa Huta - Czerna - Trzebinia. Pielgrzymowało 57 osób.


11 grudnia 2012 - Pielgrzymka na Jarmark Świąteczny do Brna, nawiedzenia Svatego Kopecka. Pielgrzymowały 54 osoby.


26 stycznia 2013 - Pielgrzymka Śladem Szopek Bożonarodzeniowych - Ruda Śl. Halemba - Bieruń Stary - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice. Pielgrzymowało 58 osób.


18 - 20 luty 2013 - Pielgrzymko-Ferie w Bieszczadach
W programie wyjazdu znalazły się następujące miasta: Tarnów, Ustrzyki Dolne, Lesk, Zagórze, Sanok, Przemyśl. Nie zabrakło jak zwykle dobrej zabawy, a pielgrzymkowicze i tym razem nie zapomnieli spakować dobrego humoru.
Relacja z pielgrzymkowego szlaku


23 marzec 2013 - Pielgrzymka Wielkopostna Świętokrzyska Golgota - Sanktuarium św. Krzyża Łysa Góra oraz Sanktuarium w Kałkowie Godowie - połączone z uczestnictwem w inscenizacji Męki Pańskiej.
Relacja z pielgrzymkowego szlaku


27 - 29 kwietnia 2013 - Pielgrzymka do Kalisza-Lichenia-Gniezna i Poznania, połączona z udziałem w uroczystościach odpustowych ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie z udziałem kardynałów, arcybiskupów i biskupów Polski oraz wręczeniem krzyży misyjnych kapłanom udającym się do pracy na misjach (m. in. z naszej diec. ks. Artur Chwaszcza oraz ks. Szymon Melerowicz - były wikariusz sąsiedniej parafii św. Stanisława).
Relacja z pielgrzymkowego szlaku
Obejrzyj zdjęcia

10 - 18 czerwca 2013 - Pielgrzymka do Lourdes
Nasza przygoda rozpoczęła się 10 czerwca o godzinie 4.40 w kościele parafialnym, gdzie Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę świętą w intencji pielgrzymów. A potem już tylko 6 tysięcy kilometrów, wiele piękna, które stworzył Bóg i Lourdes...
Relacja z pielgrzymkowego szlaku


15 czerwca 2013 - Pielgrzymka po Sanktuariach Górnego Śląska
Każdy człowiek ma w życiu do przebycia krótszą lub dłuższą drogę. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy, radości, oderwania się od codzienności, a także możliwość wyproszenia wielu łask dla siebie i dla drugiego człowieka. Nie zawsze jest łatwo (...)
Relacja z pielgrzymkowego szlaku
Obejrzyj zdjęcia02 - 09 lipca 2013 - Pielgrzymko-wczasy - Morze polskie oraz okolice bliższe i dalsze
Wyruszyliśmy w pierwszym tygodniu lipca. Tym razem naszym celem było Północno-Zachodnie Wybrzeże Polski. Wyjechaliśmy z Bytomia wieczorem o godzinie 20.00 i jak zwykle podróż rozpoczęliśmy od modlitwy – różaniec i śpiew.

Relacja z pielgrzymkowego szlaku
Obejrzyj zdjęciaOśrodek Pod Cyrchlą w Ochotnicy Dolnej

27 - 28 lipca 2013 - Pielgrzymka w Pieniny
W sobotę dnia 27 lipca 2013 r. o godzinie 6.00 wyruszyliśmy w kolejną pielgrzymkę. Tym razem ksiądz Grzegorz Rajs zabrał nas w Pieniny. Jak to zwykle bywa, podróż rozpoczęliśmy modlitwą. Następnie ruszyliśmy w kierunku Krakowa – Chabówki.

Relacja z pielgrzymkowego szlaku
Obejrzyj zdjęcia
29/30 sierpnia 2013 - Noc Pokuty w Turzy Śląskiej
Są takie chwile w życiu człowieka, kiedy jest ciężko, kiedy wydaje się, że brak już sił i nadziei... Bóg prowadzi nas czasem dziwnymi, okrężnymi drogami, ale mamy ufność, że nigdy o nas nie zapomina i dziękujemy Mu za to codziennie.
Relacja - Noc czuwania14 września 2013 - Obchody Święta Podwyższenia Krzyża Świętego
Wczesnym rankiem, w sobotę 14 września, tradycyjnie jak co roku z wielką radością wyruszyliśmy na Górę Św. Anny. Uczestniczymy tam w Obchodach Kalwaryjskich Podwyższenia Krzyża Świętego, które nawiązują do
Relacja - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Sanktuaria Diecezji Opolskiej


09 października 2013 - Pielgrzymka - Sanktuaria Diecezji Opolskiej
9 października odbyła się kolejna pielgrzymka autokarowa z naszej parafii, tym razem po Sanktuariach Diecezji Opolskiej. Już o godzinie 8.45 rano, jak zwykle radośni i podekscytowani, gotowi byliśmy rozpocząć kolejną pielgrzymkową przygodę pod przewodnictwem naszego niestrudzonego przewodnika duchowego – księdza Grzegorza Rajsa.
Relacja - Sanktuaria Diecezji Opolskiej
Obejrzyj zdjęcia

Zamek Królewski12-13 listopada 2013 - Pielgrzymko-wycieczka do Warszawy
O godzinie 4.00, kiedy mieszkańcy Stroszka i Suchej Góry jeszcze spali – grupa pielgrzymów wyruszyła w drogę, aby zobaczyć Warszawę w „pigułce”.
Relacja - Warszawa oczami suchogórskich Pielgrzymów
11 grudnia 2013 - Jarmark świąteczny w Wiedniu
Obejrzyj zdjęcia


23-24 stycznia 2014 - Boskie Ferie w Warszawie. Wyjazd zorganizowany dla ministrantów i dzieci Maryi. Na trasie wyjazdu znalazły się m.in. Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie Starego Miasta, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, ośrodek dla niewidomych w Laskach.
Relacja - Boskie Ferie II
Obejrzyj zdjęcia (galeria)

25 stycznia 2014 - Pielgrzymka Szlakiem Szopek Bożonarodzeniowych
Mroźnym rankiem 25 stycznia 2014 roku liczna grupa pielgrzymów z Sucho-górskiej parafii wyruszyła tradycyjnie na coroczne wspólne kolędowanie.

Relacja - Szlakiem Bożonarodzeniowych szopek
Obejrzyj zdjęcia

27-29 stycznia 2014 - Pielgrzymko-ferie w Zakopanym - Na trasie: Zakopane, Ludźmierz, Nowy Targ Łopuszna, Krościenko, Kraków.
W poniedziałek, 27. stycznia o godzinie 6-tej wyruszyliśmy na kolejną pielgrzymkę. Tym razem ksiądz Grzegorz Rajs zabrał nas na Podhale...

Relacja z pielgrzymko-ferii
Golgota Beskidów


08 marca 2014 r - Sanktuaria i kościoły diecezji bielsko-żywieckiej
O godzinie 7.00 w sobotę, 8 marca, grupa 61 osób pragnących pogłębić więź z Bogiem i drugim człowiekiem, wraz z opiekunem księdzem Grzegorzem Rajsem, przy pięknej pogodzie...

Relacja z pielgrzymki
Obejrzyj zdjęcia


Misterium Męki Pańskiej - teatr amatorski

09 kwietnia 2014 r - Cieszyn w pigułce i Misterium Męki Pańskiej
60 osobowa grupa pielgrzymów, pod duchową opieką ks. Grzegorza Rajsa wyruszyła w południe 9 kwietnia 2014 roku do Cieszyna, aby uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej wystawianym w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza.

Relacja z pielgrzymki
Obejrzyj zdjęcia


30 kwietnia - 02 maja 2014 r. - Pielgrzymkowa majówka
W dniu 30 kwietnia wyruszyliśmy, jeszcze przed świtem, na majową pielgrzymkę. Tym razem podróżowało 50-ciu pielgrzymów, a przewodniczył nam – zarówno na trasie jak i duchowo – niestrudzony pielgrzym, ks. Grzegorz Rajs.
Relacja z pielgrzymki

31 maja 2014 r. - Pielgrzymka Maryjnym Szlakiem w Diecezji Opolskiej
W sobotę 31 maja 2014r. o godzinie 8.00 wyruszyliśmy w kolejną pielgrzymkę. Opiekę duchową nad pielgrzymami objął jak zwykle niestrudzony pielgrzym ksiądz Grzegorz Rajs. Tym razem trasa wiodła szlakiem sanktuariów maryjnych w diecezji Opolskiej. Wielu ludzi pielgrzymuje do świętych miejsc, gdzie nadal króluje i czeka na nas Maryja. I my również chcieliśmy pokłonić się naszej Pani i oddać się Jej opiece.
Relacja z pielgrzymki
Obejrzyj zdjęcia

Przystanek kolei wąskotorowej RUDY-PAPROĆ

20 czerwca 2014 r. - Pielgrzymka po Ziemi Śląskiej - Hospicjum "Cordis" w Katowicach, Rybnik, Stodół, Rudy Raciborskie
Prawie 60 uczestników wzięło udział w kolejnej pielgrzymce. Tym razem zapragnęliśmy zwiedzać i podziwiać niezwykłe i piękne miejsca na Śląsku. Zawsze jesteśmy gotowi przyjąć z radością trudy podróży i zmęczenie ofiarując to w intencjach...
Relacja z pielgrzymki
Obejrzyj zdjęcia

02-05.07.2014 - Pielgrzymko-wakacje: Nałęczów, Lublin, Kazimierz Dolny
Tradycyjnie na początku lipca ksiądz Grzegorz Rajs organizuje dla parafian wakacyjny wyjazd. W tym roku nasz pielgrzymi szlak prowadził na Lubelszczyznę.
Relacja z pielgrzymki

26.07.2014 - Pielgrzymka po ziemi opolskiej: Malnia, Opole, Winów
W ostatnią sobotę lipca pielgrzymowaliśmy na Opolszczyznę. W drodze do Opola nawiedziliśmy niewielką miejscowość Malnię.
Relacja z pielgrzymki

30.07.-04.08.2014 - Boskie Wakacje III - Gdańsk i okolice
W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia po raz trzeci Dzieci Maryi i ministranci z parafii św. Michała Archanioła w Suchej Górze oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim wyruszyli na wakacyjny wypoczynek. Tym razem do wspólnego wyjazdu przyłączyli się również ministranci z par. św. Jana Chrzciciela w Żernikach...
Relacja z wyjazdu
Obejrzyj zdjęcia


05-12.08.2014 - Gdańsk i okolice
We wtorek, 05 sierpnia wyjechaliśmy na kolejną 39 (64) pielgrzymkę, którą zorganizował ks. Grzegorz Rajs. Po nocy spędzonej w autokarze, bladym świtem dotarliśmy na północ Polski, gdzie na plaży w Jelitkowie powitaliśmy morze. Szumiące fale, krążące nad głowami mewy oraz budzące się po nocy słońce sprawiły, że pomimo nocnej podróży, nie czuliśmy zmęczenia...
Relacja z wyjazdu

29-30.08.2014 - Turza Śląska - Nocne czuwanie
Gdy człowiek otwiera swoje serce, otwiera się na łaskę. Czasem pośród tego życia w biegu warto zatrzymać się choć chwilkę, zastanowić nad swoim życiem, zadać sobie pytanie „czy ja podążam drogą Bożą?”, znaleźć choć chwilę dla Boga, chwilę ciszy, nie tylko by mówić, ale pozwolić, by to On mówił...
Relacja z wyjazdu


08.10.2014 - Oświęcim i Wadowice
Kolejną wyprawą pielgrzymim szlakiem, na którą zabrał nas ksiądz Grzegorz Rajs, były okolice Oświęcimia i Wadowic. 08 października o godzinie 8.45 ze stacji „OPTIMA” wyruszyliśmy zaplanowaną wcześniej trasą w kierunku Katowic, a następnie Bierunia...
Relacja z wyjazdu


09-11.11.2014 - Podhale - Ochotnica Dolna
Zakwaterowanie w pensjonacie "Pod Cyhrlą". Zaplanowane atrakcje: kolacja połączona z występem kapeli góralskiej, nawiedzenie pobliskich kościołów, przejażdżka wozami drabiniastymi i kolacja przy ognisku, spotkanie z gawędziarzem ludowym, Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin Makowie Podhalańskim.

19.11.2014 - Cieszyn
Pielgrzymka na Śląsk Cieszyński - nawiedzenie kościoła św. Magdaleny oraz obejrzenie spektaklu w Teatrze im. Adama Mickiewicza "Gość oczekiwany". Reżyserem sztuki jest s. Jadwiga Wyrozumska – elżbietanka.
Relacja z wyjazdu
Obejrzyj zdjęcia

10.12.2014 - Wrocław - Jarmark Adwentowy
Na trasie pielgrzymki: Msza św. w kościele OO. Franciszkanów (Wrocław - Karłowice), Wyspa Ostrów Tumski, Wyspa Piasek, spacer ulicami Wrocławia, jarmark adwentowy.

24.01.2015 - Jasełka w cieszyńkim teatrze
W sobotę 24 stycznia o godzinie 7.30 z grupą 58 osób wyruszyliśmy kolejny raz do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, tym razem na Jasełka Tradycyjne. Naszej grupie przewodził ks. Grzegorz Rajs...

Relacja z wyjazdu
Obejrzyj zdjęcia


01.02.2015 - Pielgrzymka Szlakiem Szopek Bożonarodzeniowych
Na trasie pielgrzymki znalazły się: Borki koło Olesna, Wysoka, Opole; udział w koncercie kolędowym w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu w wykonaniu kleryków seminarium; Msza święta.
Obejrzyj zdjęcia

02.02.2015 - Boskie Ferie
Wyjazd dzieci Maryi i ministrantów na ferie do Krakowa i okolic: Pracownia Artystyczna "Armar" (warsztaty - malowanie na szkle), szaleństwo wodne w Parku Wodnym w Krakowie, seans filmowy "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii", "Siódmy syn"


11–13.02.2015 - PIELGRZYMKO – FERIE edycja III:
Trasa: Kłodzko – Wambierzyce – Polanica Zdrój – Nachod (Czechy) – Kudowa Zdrój – Duszniki Zdrój – Bardo Śląskie – Ząbkowice


07.03.2015 - Wielkopostna Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Pasyjnych
W sobotę 7 marca 2015 r. wyruszyliśmy w 49 pielgrzymkę parafialną do Sanktuariów Męki Pańskiej. Wielki Post - to czas pokuty i zadumy - i taki charakter miała właśnie ta pielgrzymka.
Relacja z wyjazdu

25.03.2015 - Cieszyn - Teatr im. Adama Mickiewicza "Misterium Męki Pańskiej

11.04.2015 - Kielce - Piekoszów
11 kwietnia, w pierwsza poświąteczną sobotę, bladym świtem, wyruszyliśmy po raz kolejny na pielgrzymi szlak. Pogoda i humory dopisywały od samego ranka. Tym razem z naszym niestrudzonym duchowym przewodnikiem, ks. Grzegorzem Rajsem, udaliśmy się na ziemię kielecką. Wyjazd miał szczególny charakter z racji tego, że była to już pięćdziesiąta pielgrzymka zorganizowana przez księdza wikarego w czasie jego posługi w suchogórskiej wspólnocie.
Relacja z wyjazdu

16-18.05.2015 - Łowicz – Płock – Toruń – Włocławek – Kutno
16 maja 2015 w sobotę, po raz kolejny, rozmodlona i rozśpiewana grupa pielgrzymkowa z Suchej Góry ruszyła w drogę. Tym razem naszym celem były miasta aż 3 województw: Łowicz, Płock, Włocławek oraz Toruń. Nie bacząc na wczesną porę wyjazdu, z energią i uśmiechem wyjechaliśmy z Bytomia, by wspólnie spędzić 3 dni na zwiedzaniu i modlitwie. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem księdza wikarego.
Relacja z wyjazdu

22.05.2015 - Winów - Opole - Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych
W piątek 22 maja 2015 roku ponad 50 dzieci wybrało się ze swoim opiekunem księdzem Grzego-rzem Rajs, siostrą Andrzeją ze zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusa w Bytomiu, wychowawczynią Panią Anną Zaworą ze Szkoły Podstawowej nr 38, oraz z opiekunami wolontariuszami i niektórymi rodzicami na pielgrzymkę będącą dziękczynieniem za dar I-szej Komunii Świętej do Winowa oraz do opolskiego ZOO.
Relacja z wyjazdu

13.06.2015 - Ołomuniec - Šternberk - Kronov – Głubczyce
W sobotę, 13 czerwca 2015 roku skoro świt (o godz. 5.00) wyruszyliśmy na 52 już pielgrzymkę, organizowaną w naszej Parafii przez księdza Grzegorza. Tym razem naszym celem były Czechy (Czeska Republika w pigułce), a mianowicie Krnov, Ołomuniec i Święta Górka (Svaty Kopecek) koło Ołomuńca.
Niestety zawiódł nas przewodnik, ale Ksiądz Grzegorz doskonale go zastąpił.
Relacja z wyjazdu

30.06.-10.07.2015 - Chorwacja - Pielgrzymko-Wczasy
Kolejna wyprawa zorganizowana przez księdza Grzegorza Rajsa rozpoczęła się dnia 30 czerwca 2015 roku Mszą świętą w intencji pielgrzymów w naszym parafialnym kościele. Tym razem pielgrzymowały 82 osoby. Około godziny 16.00 wyruszyliśmy w podróż do Medziugorja. Trasa wiodła przez Czechy, Austrię i Słowenię. Pilotem pielgrzymki i naszym rezydentem była p. Elżbieta Wala.
Relacja z wyjazdu

27.07.-31.07.2015 - Bialowieża, Hajnówka, Hodyszewo

Obejrzyj zdjęcia

02-07.08.2015 - Boskie Wakacje 2015
Jak co roku, pod czujnym okiem księdza Grzegorza, ministranci i Dzieci Maryi z naszej parafii wybrali się na zasłużony odpoczynek do Ochotnicy Górnej, malowniczo położonej wsi
u podnóży Gorców. Tym razem towarzyszyły nam dzieci z parafii św. Pawła z Pyskowic wraz ze swoim opiekunem - ks. Piotrem Paszko.
Relacja z wyjazdu


17.08.2015 - Berlin w pigułce
17 sierpnia 2015 roku o godz. 0.10, po odmówionej modlitwie wyruszyliśmy w kolejną, 55 już organizowaną w naszej parafii, przez księdza Grzegorza, pielgrzymkę. Tym razem celem naszej pielgrzymki był Berlin, a więc przed nami długa droga.
Relacja z wyjazdu


29/30.08.2015 - Czuwanie w Turzy Śląskiej
29 sierpnia, jak co roku, udaliśmy się wraz z ks. Grzegorzem Rajsem do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej, aby wziąć udział w Nocy Pokuty i Wynagrodzenia. W drodze na czuwanie zatrzymaliśmy się w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej - Orzegowie.
Relacja z wyjazdu


12.09.2015 - Góra Świętej Anny - obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego

19.09.2015 - Wieluń, Świnice Wareckie
Po przyjeździe do Świnic Warckich udaliśmy się do Kościoła parafialnego p.w. św. Kazimierza, który równocześnie jest Sanktuarium św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
Relacja z wyjazdu

24.10.2015 - Sanktuarium w Zlotych Horach, Szwedzka Górka
W sobotę 24 października wyruszyliśmy z księdzem Grzegorzem Rajsem na kolejną pielgrzymkę. Nie po raz pierwszy naszym celem były Czechy oraz diecezja opolska.
Relacja z wyjazdu

11.11.2015 - Rzeszów w pigułce
11 listopada o godz. 5.40 ze stacji Optima wyruszyliśmy na kolejną 60. już pielgrzymkę (można powiedzieć jubileuszową) zorganizowaną w naszej parafii przez księdza Grzegorza Rajsa. Tym razem celem naszej pielgrzymki była Ziemia Rzeszowska.
Relacja z wyjazdu

21.11.2015 - W kopalni soli w Bochni
W sobotę, 21 listopada po Mszy świętej porannej, ministranci i Marianki wyruszyli autokarem do kopalni soli w Bochni. Po dotarciu na miejsce, zjechaliśmy windą 242 metry pod ziemię, by zwiedzić uzdrowiskową kopalnię.
Relacja z wyjazdu

27.11.2015 - Częstochowa - Apel Maryjny


02.12.2015 - Bautzen – Niemcy – Zwiedzania miasta połączone z jarmarkiem adwentowym
2 grudnia o piątej rano, tradycyjnie jak co roku, wyjechaliśmy na Jarmark Adwentowy. Tym razem ksiądz Grzegorz Rajs zaproponował nam Bautzen (Budziszyn, Niemcy). W Zgorzelcu dołączył do nas przewodnik Pan Przemysław Lachowicz. Do Bautzen dotarliśmy ok. godz. 9.20.
Relacja z wyjazdu

16.12.2015 - Kraków - jarmark adwentowy
W środę, 16 grudnia 2015 r. o godz. 14:15, po raz kolejny (już 63) wyruszyliśmy na pielgrzymkę. Tym razem ksiądz Grzegorz Rajs wybrał za cel Kraków – Jarmark Świąteczny.
Relacja z wyjazdu

29.01.2016 - Cieszyn - Jasełka


30.01.2016 - Szlakiem Szopek Bożonarodzeniowych
W sobotę 30 stycznia, tradycyjnie jak co roku o tej porze, wyruszyliśmy na pielgrzymkę "Szlakiem Szopek Bożonarodzeniowych".
Tym razem Ksiądz Grzegorz Rajs zaproponował nam Szopki Górnośląskie. Była to już 65 pielgrzymka zorganizowana przez Księdza Grzegorza w naszej Parafii.
Relacja z wyjazdu

22-25.02.2016 - Pielgrzymko-ferie 2016
Od 22 lutego do 25 lutego 2016 roku pielgrzymi z Suchej Góry oraz kilku osobowa grupa z par. św. Jacka na Rozbarku odpoczywali na feriach zimowych w Szklarskiej Porębie. Była to już 66 pielgrzymka zorganizowana przez księdza Grzegorza Rajsa. Baśniowa sceneria Gór Izerskich oraz Karkonoszy pozwoliła nie tylko odpocząć od „Czarnego Śląska”, ale także poznać fascynującą historię tego przepięknego regionu Polski.
Relacja z wyjazdu

05.03.2016 - Szlakiem Sanktuariów Pasyjno-Maryjnych
Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu pielgrzymujemy do Sanktuariów Pasyjno-Maryjnych. W tym roku nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, Klasztor Ojców Bernardynów w Alwerni oraz Klasztor Sióstr Albertynek w Krakowie. Chociaż dwie pierwsze nazwy brzmią obcojęzycznie, to miejsca te położone są w województwie śląskim i małopolskim.
Relacja z wyjazdu

19.03.2016 - "Pasja" w Krakowie

02.04.2016 – Szlakiem kościołów drewnianych Górnego Śląska
Kolejna pielgrzymka zorganizowana przez księdza Grzegorza była potwierdzeniem przysłowia: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Pielgrzymując Szlakiem Architektury Drewnianej województwa śląskiego nie przypuszczaliśmy, że w naszej najbliższej okolicy znajdują się zabytki na skalę europejską.
Relacja z wyjazdu

30.04.-02.05.2016 - Lwów w pigułce
W sobotę 30 kwietnia grupa pielgrzymkowa św. Jakuba udała się na pielgrzymkę zatytułowaną „Lwów w pigułce”.
Punktualnie o północy wyjechaliśmy z Suchej Góry i autostradą A4 wyruszyliśmy na wschód. O godzinie 4:40 dotarliśmy na przejście graniczne Korczowa-Krakowiec. Przekroczenie granicy zajęło nam aż pięć i pół godziny.
Relacja z wyjazdu

12.05.2016 – Wyjazd na Apel Jasnogórski do Częstochowy

23.05.2016 - Pielgrzymka dziękczynna – Winów 2016
Dzień 23 maja był dniem wyjątkowym dla dzieci pierwszokomunijnych z suchogórskiej parafii. Tego dnia pojechały one na pielgrzymkę, będącą dziękczynieniem za dar I Komunii Świętej, do Sanktuarium poświęconemu Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie.
Relacja z wyjazdu

28.05.2016 – Szlakiem kapłanów, którzy byli związani z Suchą Górą
W sobotę, 28 maja 2016 roku odbyła się 72 już w naszej parafii i 97 w sumie zorganizowana przez ks. Grzegorza Rajsa pielgrzymka. Tym razem ks. Grzegorz zaproponował nam trasę: „Szlakiem kapłanów związanych z suchogórską parafią”, w większości byli to duszpasterze, którzy przyjęli święcenia kapłańskie w roku 1987 – ks. Damian Suszka, ks. Damian Plesiński i ks. Janusz Badura (święcenia prezbiteratu przyjęli razem z naszym księdzem proboszczem Rajmundem Brolem).
Relacja z wyjazdu

25.06.-01.07.2016 – Pielgrzymko-Wczasy – Mazury i okolice
Jest sobota, 25 kwietnia. Nadszedł czas planowego wyjazdu na 98 pielgrzymkę grupy św. Jakuba Apostoła, zorganizowaną przez ks. Grzegorza Rajsa. W wyjeździe na pielgrzymko-wczasy na Mazury wzięło udział 65 osób.
Relacja z wyjazdu

01-05.08.2016 - Boskie Wakacje 2016
Podczas tegorocznych wakacji został zorganizowany kolejny wyjazd wypoczynkowy dla ministrantów i dzieci Maryi z dwóch parafii: suchogórskiej oraz pyskowickiej.
Relacja z wyjazdu

12-21.08.2016 - Pielgrzymko-wczasy w Bułgarii
Dnia 12 sierpnia 2016 Mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęliśmy kolejne pielgrzymko-wczasy zorganizowane przez księdza Grzegorza. W tym roku pielgrzymi szlak wiódł do Bułgarii. W tę podróż autokarową wyruszyło 48 osób. Przez Czechy – Słowację – Węgry - Serbię, dotarliśmy do celu podróży - na Złote Piaski, do miejscowości Czajka, do hotelu Magnolia SPA.
Relacja z wyjazdu

29/30.08.2016 - Czuwanie nocne w Turzy Śl.
29 sierpnia, jak co roku, wyruszyliśmy do Turzy Śląskiej, aby uczestniczyć w Nocy Pokuty i Wynagrodzenia. Po drodze zatrzymaliśmy się w Wodzisławiu Śląskim - Kokoszycach. Znajduje się tam Dom Rekolekcyjny Archidiecezji Katowickiej.
Relacja z wyjazdu

10.09.2016 - Pielgrzymka na Górę Św. Anny - obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego

05.10.2016 - Pielgrzymka do Czech
W środę, 5 października o godz. 7:30 wyruszyliśmy na kolejną 78 (103) pielgrzymkę zorganizowaną przez księdza Grzegorza Rajsa. Tym razem nasz pielgrzymi szlak wiódł nas do Republiki Czeskiej, kraju śląsko-morawskiego, diecezji ostrawsko-opawskiej. W drodze do Czech odmówiliśmy w autokarze modlitwę różańcową, bo przecież nie mogliśmy zapomnieć powierzyć się w obronę i opiekę Matce Najświętszej.
Relacja z wyjazdu

25.10.2016 - Przed tron Matki Boskiej Częstochowskiej
We wtorek, 25 października 2016 roku o godz. 17:30 wyruszyliśmy do Częstochowy, aby wziąć udział w Apelu Jasnogórskim. Po przybyciu na Jasną Górę, ks. Grzegorz Rajs odprawił dla nas Mszę św. w Kaplicy Różańcowej. Eucharystia była celebrowana w intencji wszystkich zmarłych członków grupy pielgrzymkowej św. Jakuba Apostoła. Po Mszy św. mieliśmy czas na indywidualną modlitwę.
Relacja z wyjazdu

11-13.11.2016 - Listopadowa pielgrzymka w Bieszczady
W piątek, 11 listopada rozpoczęła się kolejna pielgrzymka. Tym razem ks. Grzegorz Rajs zabrał nas w Bieszczady.
Relacja z wyjazdu

07.12.2016 - Jarmark świąteczny w Dreźnie
W środę 7 grudnia 2016, jak co roku ks. Grzegorz Rajs zorganizował wyjazd na jarmark świąteczny. Tym razem wybraliśmy się do Drezna, była to już 81 pielgrzymka zorganizowana przez księdza Grzegorza w Suchej Górze.
Relacja z wyjazdu

19-22.01.2017 - Pielgrzymko-ferie w okolicy Złotego Stoku

23-25.01.2017 - Boskie Ferie - wyjazd dla dzieci i młodzieży

11.03.2017 - Pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny
W sobotę 11 marca 2017 r. wyruszyliśmy na wielkopostną pielgrzymkę – naszym celem było sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie koło Tarnowa. Na miejscu czekał na nas przewodnik, który zaznajomił nas z historią sanktuarium oraz jego patronki.
Relacja z wyjazdu

09.04.2017 - Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich oraz Apel

30.04.-03.03.2017 - Pielgrzymka na Ukrainę
To już druga majówka jaką pielgrzymi z Suchej Góry spędzili na Ukrainie. Oczarowani urokiem miasta Lwowa w maju 2016 r. postanowiliśmy ponownie zwiedzić to niezwykłe miejsce. Tym razem ksiądz Grzegorz oprócz Lwowa zaplanował miejsca związane z historią naszego kraju – Żółkiew i Złoczów.
Relacja z wyjazdu

20.05.2017 - Pielgrzymka do Trzebnicy i Lubina

22.05.2017 - Pielgrzymka do Krakowa - Uroczystości odpustowe ku czci św. Rity.

12-14.06.2017 - Rekolekcje Parafialne
W dniach 12 – 14.06.2017 r. w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach (dzielnicy Wodzisławia Śląskiego) odbyły się dla naszej parafii rekolekcje, zorganizowane przez księdza Grzegorza Rajsa. Ośrodek mieści się w zespole dworsko-parkowym. W skład zespołu wchodzi pałac (zbudowany w 1822 r. i rozbudowany w późniejszych latach), położony obok niego tzw. „kościółek” (willa), pomieszczenie gospodarcze oraz otaczający obiekty park o powierzchni 31 ha.
Świadectwo Parafianina

26.06.-02.07.2017 - Pielgrzymko-wczasy - Mazury oraz Litwa

20–27.07.2017 - Pielgrzymko-wakacje w Rzymie
W czasie tegorocznego wyjazdu pielgrzymowaliśmy szlakiem świętych: św. Antoniego, św. Franciszka i św. Jana Pawła II. Każdego dnia nie zabrakło Eucharystii i wspólnej modlitwy. Zobaczyliśmy również wiele miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym i historycznym.
Relacja z wyjazdu

31.07.-04.08.2017 - Boskie Wakacje 2017
W dniach 31 lipca – 4 sierpnia Dzieci Maryi i ministranci wyruszyli na Boskie Wakacje, zorganizowane już po raz szósty przez ks. Grzegorza Rajsa. Tym razem naszym celem były Mazury i Suwalszczyzna. Tradycyjnie towarzyszyły nam dzieci z parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach wraz ze swoim opiekunem – ks. Piotrem Paszko.
Relacja z wyjazdu

22-23.08.2017 - Pielgrzymka - Poczdam, Lwówek Śl., Bolesławiec
Letnie pielgrzymowanie zakończyliśmy pielgrzymką do Poczdamu oraz do mniejszych, ale bardzo urokliwych miejscowości Dolnego Śląska. W podróż wyruszyliśmy we wtorek 22 sierpnia we wczesnych godzinach porannych. W południe dotarliśmy do Poczdamu...
Relacja z wyjazdu

29/30.08.2017 - Noc Pokuty w Turzy Śl.

16.09.2017 - Pielgrzymka na Górę Świętej Anny - Obchody Kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego

29.09.-01.10.2017 - Pielgrzymka na Podhale (Ochotnica, Tylicz, Krynica)

26.10.2017 - Pielgrzymka na Jasną Górę - Apel Jasnogórski

11.11.2017 - Pielgrzymka do Koszęcina (wizyta w Zespole Pieśni i Tańca – Śląsk), Lisowa – (wizyta u naszego byłego wikarego ks. Kazimierza Bartosika) i Mzyk – (sanktuarium św. proboszcza z Ars)

06.12.2017 - Pielgrzymka do Cottbus (Niemcy) na Jarmark Adwentowy

12.12.2017 - Pielgrzymka do Wrocławia na Jarmark Adwentowy

28.12.2017 - Pielgrzymka "Za miedzę"
W czwartek, 28 grudnia o godz. 18.00 wyruszyliśmy na kolejną już 98 pielgrzymkę. Naszym celem był Lubliniec i Kokotek. W Lublińcu odwiedziliśmy kościół pw. Stanisława Kostki, w którym obejrzeliśmy stajenkę betlejemską.
Relacja z wyjazdu

06.01.2018 - Szlakiem Szopek Bożonarodzeniowych 2018
Styczeń to miesiąc, w którym tradycyjnie pielgrzymujemy do szopek bożonarodzeniowych. W tym roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego wyruszyliśmy w stronę Beskidu Żywieckiego. Pierwszym przystankiem na pielgrzymim szlaku były Mikuszowice Krakowskie, które słyną z przepięknego drewnianego kościółka pod wezwaniem św. Barbary.
Relacja z wyjazdu

24.02.2018 - Wielkopostna pielgrzymka do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska
W mroźną sobotę 24 lutego 2018 grupa św. Jakuba wyruszyła pielgrzymim szlakiem do Piotrkowa Trybunalskiego- miasta królewskiego, gdyż aż do rozbiorów Polski odbywały się w nim posiedzenia polskiego parlamentu. Historię tego miasta odkrywaliśmy wspólnie z przewodnikiem panem Mirosławem Niewiadomskim.
Relacja z wyjazdu

22.03.2018 - Opole 2018
W czwartek, 22 marca o godz. 16.15 wyruszyliśmy do Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Celem wyjazdu był udział w Misterium Męki Pańskiej, przygotowanym przez kleryków Seminarium. Relacja z wyjazdu

14.04.2018 - Goczałkowice Zdrój i okolice
W sobotę 14 kwietnia o godz. 12:00 wyruszyliśmy na kolejną, już 104 pielgrzymkę zorganizowaną w naszej parafii przez ks. Grzegorza Rajsa. Tym razem naszym celem były kolejno Goczałkowice Zdrój, Jastrzębie Zdrój i Krzyżowice. Pielgrzymka ta miała nieco inny charakter. Po przyjeździe do Goczałkowic Zdroju mieliśmy możliwość zwiedzić Ogrody Kapias.
Relacja z wyjazdu

16.08.2018 - Markowa - Łańcut
W czwartek 16 sierpnia o godz. 5:30 wyruszyliśmy na kolejną, już 109 pielgrzymkę zorganizowaną w naszej parafii przez księdza Grzegorza Rajsa. Tym razem naszym celem była Markowa – Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów oraz Łańcut...
Relacja z wyjazdu 
zobacz podstrony:
Bieszczady 2013 ]   [ Mazury 2012 ]   [ Ziemia Świętokrzyska ]   [ Pielgrzymka - majówka ]   [ Sanktuaria Górnego Śląska ]   [ Trzęsacz 2013 ]   [ Lourdes_2013 ]   [ Ochotnica_Górna_2013 ]   [ Pieniny_2013 ]   [ Turza_Śląska ]   [ Góra św. Anny ]   [ Sanktuaria Diecezji Opolskiej ]   [ Warszawa ]   [ Bozonarodzeniowe_szopki ]   [ Warszawa_2014 ]   [ Podhale_2014 ]   [ Sanktuaria Diec. Bielsko-Żywieckiej ]   [ Cieszyn_2014 ]   [ Pielgrzymkowa_majowka ]   [ Maryjnym_szlakiem ]   [ Na_Śląsku ]   [ Boskie_Wakacje_III ]   [ Lubelszczyzna ]   [ Opolszczyzna ]   [ Gdańska_i_okolice ]   [ Turza_2014 ]   [ Oświęcim_i_Wadowice ]   [ Cieszyn_teatr_2014 ]   [ Cieszyn_jasełka ]   [ Pielgrzymka_wielkopostna ]   [ Kielce_2015 ]   [ Winów_2015 ]   [ Płock_2015 ]   [ Ołomuniec_2015 ]   [ Chorwacja_2015 ]   [ Ochotnica_Dolna_2015 ]   [ Berlin_2015 ]   [ Turza_Śląska_2015 ]   [ Wieluń_2015 ]   [ Czechy_2015 ]   [ Rzeszów_2015 ]   [ Bochnia_2015 ]   [ Bautzen_2015 ]   [ Kraków_2015 ]   [ Szopki Bożonarodzeniowe 2016 ]   [ Pielgrzymko-ferie 2016 ]   [ Pasyjne Sanktuaria Maryjne 2016 ]   [ Drewniane Kościoły 2016 ]   [ Lwów 2016 ]   [ Szlakiem Kapłanów 2016 ]   [ Pielgrzymka dzieci 2016 ]   [ Mazury_2016 ]   [ Boskie Wakacje 2016 ]   [ Turza 2016 ]   [ Bułgaria 2016 ]   [ Czechy_2016 ]   [ Częstochowa 2016 ]   [ Bieszczady 2016 ]   [ Jarmark świąteczny w Dreźnie ]   [ Zabawa k. Tarnowa ]   [ Ukraina 2017 ]   [ Kokoszyce 2017 ]   [ Rzym 2017 ]   [ Boskie Wakacje 2017 ]   [ Poczdam i okolice ]   [ Kokotek 2018 ]   [ Szopki Bożonarodzeniowe 2018 ]   [ Pielgrzymka Wielkopostna 2018 ]   [ Opole 2018 ]   [ Goczałkowice Zdrój ]   [ Łańcut 2018 ]  
Copyright © Parafia św. Michała Archanioła         Projekt: Wojciech Sitko         Redakcja: sg.par@wp.pl         Liczba odwiedzin: