Serdecznie witamy na stronie internetowej
Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem
Świętego Michała Archanioła w Bytomiu Suchej Górze.

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu
interesujące go informacje.
Zespół redakcyjny dołoży zaś wszelkich starań,
by informacje znajdujące się na naszej stronie były zawsze aktualne.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą witryną.

"Quis ut Deus.
Dzieje parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu - Suchej Górze do 2010 r."

Możemy być dumni z naszych przodków oraz z tego, że należymy do parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu – Suchej Górze. Na krótko przed 65. rocznicą usamodzielnienia się Suchej Góry w jednostkach administracji kościelnej, prawie 60 lat po powstaniu parafii św. Michała Archanioła pragniemy Parafianom przedstawić dzieje suchogórskiej wspólnoty wiernych do 2010 roku. Są to dzieje piękne, bogate i zakorzenione w wierze w Boga, czego bodaj największym dowodem jest opatrznościowy wybór Patrona parafii i wytrwałe dążenie do budowy kościoła przy jednoczesnym budowaniu wspólnoty ludzi w trudnych czasach PRL-u.

Publikacja "Quis ut Deus" to wspaniała okazja, by zapoznać się nie tylko z dziejami parafii, ale i terenów, które do niej należą. Sięgając po nią z pewnością nie zawiodą się Ci, którzy zastanawiają się gdzie są nasze korzenie, kim byli nasi przodkowie, co było dla nich ważne w codziennym życiu.

Zachęcamy do lektury.

Książka do nabycia w zakrystii
oraz kancelarii parafialnej.

aktualności:
Pielgrzymka Róż Różańcowych   28.05.2017
Dnia 3 czerwca zapraszamy na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę.    >>>

Dni odnowy Eucharystycznej   28.05.2017
W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy eucharystycznej – I czwartek, piątek i sobota miesiąca.    >>>

Nabożeństwo majowe na Grocie   28.05.2017
Zapraszamy na nabożeństwo majowe w środę, 31 maja o godz. 19:00 na „Grocie” (w tym dniu nie będzie nabożeństwa w kościele).    >>>

Pielgrzymka na Ukrainę - relacja   28.05.2017
Cantati Angeli instrumentalnie   28.05.2017