Boskie_Wakacje_III

Boskie Wakacje

W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia po raz trzeci Dzieci Maryi i ministranci z parafii św. Michała Archanioła w Suchej Górze oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim wyruszyli na wakacyjny wypoczynek. Tym razem do wspólnego wyjazdu przyłączyli się również ministranci z par. św. Jana Chrzciciela w Żernikach.

Boskie Wakacje, które zorganizował ksiądz Grzegorz Rajs, odbyły się w Gdańsku, gdzie na uczestników wyjazdu czekało wiele atrakcji. Już pierwszego dnia po zakwaterowaniu w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej w Straszynie i uczestnictwie we Mszy świętej, uczestnicy korzystali z uroków Morza Bałtyckiego na plaży w Gdańsku-Stogach. W kolejnych dniach również nie brakowało niespodzianek. Grupa odwiedziła Kaszubską Szwajcarię – tam uczestnicy bawili się w parku linowym oraz płynęli statkiem po Jeziorze Ostrzyckim. Nie sposób też pominąć było Gdańsk wraz z jego przepięknym centrum – fontanną Neptuna, Złotą Bramą czy Bazylika Mariacką. W tym czasie w Gdańsku trwał również 754. Jarmark św. Dominika, gdzie była możliwość zaopatrzania się w unikatowe pamiątki. Uczestnicy Boskich Wakacji nawiedzili również sanktuarium św. Wojciecha w Świbnie oraz nadmorskie ośrodki – Krynicę Morską i Sopot wraz z najdłuższym nad Morzem Bałtyckim molem.

Oprócz zwiedzania i wspólnej zabawy uczestnicy mieli także czas na modlitwę. Ważnymi punktami każdego dnia były celebracja Eucharystii, wspólna modlitwa oraz nauka śpiewu.

Nie zabrakło także okazji do zabawy. Zorganizowany został turniej sportowy, konkurs muzyczny oraz konkurs tańca towarzyskiego Warto tutaj zaznaczyć, że dzieci oraz młodzież uczyli się podstawowych kroków walca angielskiego, walca wiedeńskiego, country oraz tańca latynoamerykańskiego (cha-cha, jive). Zadziwiające i godne podziwu było zaangażowanie uczestników we wspólną zabawę. Mistrzami konkursu tanecznego zostali: Magdalena Sojka(z Nakła Śl.) oraz Paweł Kijas (z Żernik).

Michał Chmiel

Zwyzięzcy konkurs tanecznego wraz z jury