Poradnia ŻMiR

INFORMACJE DLA NARZECZONYCH
PRAGNĄCYCH ZAWRZEĆ SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI
W PARAFII ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W SUCHEJ GÓRZE

1. Około pół roku przed planowaną datą ślubu narzeczeni proszeni są o rozpoczęcie nauk ogólnych - bezpośrednio przygotowujących do sakramentu małżeństwa.
- W naszej parafii nauki przedślubne odbywają się w drugi piątek miesiąca (oprócz stycznia, lipca i sierpnia) o godz. 19.00. Trzeba być 2 razy.

2. Należy zgłosić się do Poradni Życia Rodzinnego celem umówienia się na spotkanie z doradcą życia rodzinnego (3 spotkania).
- PŻR czynna jest w każdą środę od 17.00 do 19.00., w kancelarii parafialnej. Prowadzi Pani Janina Niemiec.
Telefon czynny w godzinach dyżuru poradni: 697-730-699.

3. Należy również uczestniczyć w dniu skupienia.
- Dzień Skupienia dla naszego dekanatu odbywa się w parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach w 3 sobotę marca, czerwca, września i grudnia o godz. 15:00.

4. Dokumenty potrzebne do zawarcia ślubu konkordatowego:
- Aktualne świadectwa chrztu świętego (tzn. nie starsze niż sześć miesięcy)
- Dowody osobiste,
- Ostatnie świadectwa z religii,
- Trzy egzemplarze „zaświadczenia stwierdzającego brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa” (pobiera się je w USC i ważne są trzy miesiące od daty wydania).

* Informacje o innych miejscach i terminach nauk ogólnych oraz Poradniach Życia Rodzinnego na www.srkdg.kuria.gliwice.pl

Protokół musi być spisany najpóźniej 2 m-ce przed ślubem. Należy się wcześniej umówić z księdzem na konkretny termin!!!

**********************************************

WEEKEND DLA NARZECZONYCH

1. Weekend zastępuje katechezy przedślubne, dzień skupienia dla narzeczonych oraz 1. spotkanie w Poradni Życia Rodzinnego;

2. Adres: Zabrze Biskupice ul. Bytomska 39 Dom Rekolekcyjny Diecezji Gliwickiej.

3. Terminy do wyboru:
- 28 - 29 listopada 2020

w godzinach: sobota od 9:00 do 20:30, niedziela od 9:00 do 17:00; pary korzystające z noclegu - zakwaterowanie w sobotę od godz. 8.30

4. Koszt 150 zł od osoby (koszt może ulec nieznacznej zmianie);

5. Zgłoszenia przyjmuje się i dodatkowych informacji udziela Pani Niemiec pod numerem telefonu 697-730-699
wyłącznie we wtorki, środy i czwartki od 17:00 do 19:00 lub e-mailem:yasio@poczta.fm