Opole 2018

Misterium Męki Pańskiej w Opolu

W czwartek, 22 marca o godz. 16.15 wyruszyliśmy do Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Celem wyjazdu był udział w Misterium Męki Pańskiej, przygotowanym przez kleryków Seminarium. Tłem Misterium było ścisłe powiązanie męki Pana Jezusa z Eucharystią, co sprawiło jeszcze głębsze przeżycie. Wystawione Misterium było bardzo profesjonalnie przygotowane i dostarczyło nam wielu wzruszeń i emocji. Stroje udostępniła Opera Śląska w Bytomiu.
Udział w tym wydarzeniu był dla nas bardzo głębokim i wzruszającym przeżyciem, równocześnie doskonałym wprowadzeniem do zbliżającego się Triduum Paschalnego. Na zakończenie nasz Suchogórski kleryk Michał Chmiel podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia i brali w nim udział. Po jego słowach błogosławieństwa udzielił nam Rektor WMSD. Po spektaklu mogliśmy wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „BARKA” w Strzelcach Opolskich.
Na koniec udaliśmy się do Seminarium, gdzie obejrzeliśmy tabla z księżmi, którzy pracują i pracowali w naszej parafii. Następnie przeszliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Suchej Góry, gdzie wróciliśmy ok. godz. 22-giej.
Bardzo serdecznie dziękujemy księdzu Grzegorzowi Rajsowi za zorganizowanie wyjazdu do Opola, gdzie mogliśmy przeżywać mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa. Bóg zapłać.

Barbara Boryczka