Grupy przyparafialne
Zespół wokalno-instrumentalny Rycerze Niepokalanej
Zespół "Rycerze Niepokalanej" powstał we wrześniu 2003 roku przy parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu - Suchej Górze. Tworzą go dzieci i młodzież naszej parafii: Nikola Pyka, Natalia Pyka, Magda Ozimek, Karolina Mordaszewska, Dominika Raczkiewicz, Kinga Nierychło, Karolina Kawka, Daria Jon, Maria Janas, Kamil Hajda, Karol Hajda i Rafał Stańczuk. Od początku istnienia grupy, opiekunem jest Izabela Hajda.
Po raz pierwszy dzieci zagrały 13 października 2003 r. na nabożeństwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej, dlatego też Maryję obrały sobie za patronkę.

Od pierwszych dni zespół jest wspierany dobrym słowem ks. proboszcza Rajmunda Brol, spotykamy się z życzliwością księży i parafian. Przez blisko cztery lata naszego śpiewania, uczestniczyliśmy w wielu festiwalach piosenki religijnej, przeglądach czy festynach parafialnych.
Zespół ma na swym koncie wiele osiągnięć i nagród, między innymi:
  • II miejsce na I Powiatowym Festiwalu Piosenki Religijnej Dzieci i Młodzieży w Radzionkowie - Rojcy,
  • II miejsce - X Festiwal Salwatoriański w Mikołowie,
  • I miejsce, rok później na II festiwalu w Radzionkowie,
  • najważniejsza nagroda: Grand Prix na Festiwalu KANAAN w Leszczynach-Czerwionce.

Nagrody i wyróżnienia są dla nas ważne i mobilizują nas do dalszej pracy, ale najważniejszy jest dla nas bliski kontakt z Bogiem, który odczuwamy śpiewając ku czci Pana i Matki Bożej. Śpiewając dajemy radość innym. Było tak kiedy gościliśmy w Domu Spokojnej Starości, w Szpitalu św. Kamila w Tarnowskich Górach, gdzie wspólnie z chorymi, cierpiącymi śpiewaliśmy nasze piękne, polskie kolędy.
Każdego roku w czasie Bożego Narodzenia odwiedzamy inne parafie, aby dzielić się radością z narodzenia Pana i wraz z wiernymi kolędować. Bliskie naszemu sercu są nabożeństwa ku czci Matki Bożej, śpiewamy na nabożeństwach w maju, w październiku i ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Często gościmy w innych parafiach na uroczystościach odpustowych, albo na wspólnym przeżywaniu rekolekcji.
Wielkim wydarzeniem dla zespołu był wyjazd w lipcu 2004 i 2005 roku na Festyn Caritas Polska do Sopotu, gdzie reprezentowaliśmy Caritas Diecezji Gliwickiej.

Dzięki pomocy finansowej naszego ks. proboszcza i parafian zespół w grudniu 2006 roku wydał płytę pt. "OFIARUJĘ CI". Płyta ta jest dziękczynieniem Panu Bogu za talenty jakimi nas obdarzył (płytę można nabyć w kancelarii parafialnej). Jednocześnie dziękujemy za możliwość rozwoju naszej wiary, naszego chrześcijaństwa przez śpiew i muzykę, która jest naszą modlitwą.

Spotykamy się z wieloma ludźmi, którzy naprawdę kochają Boga i dzięki nim, my możemy się ciągle na nowo uczyć kochać Boga i drugiego człowieka. Pragniemy jak najczęściej śpiewać o Panu dla najmłodszych i najstarszych, wszędzie tam, gdzie jest potrzebna Radość Chrystusa.

Kontakt z opiekunem zespołu: izahajda@poczta.onet.pl