Grupy przyparafialne
Schola Cantati Angeli
Parafialna Schola Młodzieżowa "Cantati Angeli"

Młodzieżowa Schola Parafialna
CANTATI ANGELI

Tak jak imię każdego z nas zawiera w sobie swoiste znaczenie, tak nazwa scholi działającej przy parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu – Suchej Górze, wyraża głębokie przekonanie, że każdy z nas jest aniołem, który całym życiem ma wychwalać swego Stwórcę.

Schola Cantati Angeli to zespół działający od września 2015. Jego opiekunem i założycielem jest ksiądz Grzegorz Rajs, a młodzież tworząca zespół nie tylko śpiewa w trójgłosie, ale także gra na instrumentach.
W swoim repertuarze schola posiada pieśni, którymi ubogaca uroczystości kościelne oraz ślubne.

W styczniu 2016 roku młodzież wystąpiła z koncertem kolędowym. W kwietniu tego samego roku wykonała pieśni o Bożym Miłosierdziu – „Twoje Miłosierdzie niech wypełnia nasze serca” w ramach nabożeństwa niedzielnego, a miesiąc później uświetniła nabożeństwo do Ducha Świętego – „Veni Sancte Spiritus”.
Styczeń 2017 roku był dla scholi pracowitym miesiącem, bowiem dużo koncertowała z repertuarem kolędowym.
W marcu przygotowała oprawę muzyczną Eucharystii podczas, której ksiądz biskup udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.
W dniach od 21 do 23 kwietnia 2017 roku schola młodzieżowa uczestniczyła w warsztatach muzycznych, które odbyły się w Winowie koło Opola. Na zakończenie muzycznych ćwiczeń schola przygotowała oprawę muzyczną Mszy świętej, po której Winowianie mogli wysłuchać krótkiego koncertu.
Schola gościła także w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu, gdzie wykonała kilka utworów przed kameralnym gronem.
W niedzielę 4 czerwca 2017 roku schola "Cantati Angeli" zaprosiła suchogórskich parafian do wspólnej modlitwy śpiewem i muzyką, a tydzień później wystąpiła z rozrywkowym programem podczas festynu "Michałki 2017".

Możesz znaleźć nas na Facebook.

*****************************************
SCHOLA MŁODZIEŻOWA PARAFIALNA
„CANTATI ANGELI”
zaprasza do włączenia się w swoją muzyczną działalność
w każdy wtorek o godz. 18:00
(dom katechetyczny).

Już dziś dołącz do nas!!!

Zapraszamy młodzież od 14 roku życia.