Grupy przyparafialne
Grupa modlitwena AVE MARYJA
Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymki do Medjugorie, małej wioski w Bośni i Hercegowinie, gdzie Matka Boża objawia się sześciorgu dzieciom. Po kilku latach naszego pielgrzymowania w to wyjątkowe miejsce, zrodziła się myśl, aby aktywnie wziąć udział w tej szkole Maryi, która trwa już od 26 lat, a jej głównymi tematami są:
- Modlitwa – „Bez modlitwy nie ma pokoju!”
„Modlitwa jest lekarstwem, które uzdrawia.”
„Modlitwa jest rozmową i osobistym obcowaniem z Bogiem.”
- Post - W środy i piątki o chlebie i wodzie, jeśli to możliwe, a jeśli nie – to inne formy wyrzeczeń. Chorzy są zwolnieni z takiego postu. Post jest modlitwą, która ma nam lepiej pomóc przyjąć Jezusa podczas Mszy świętej.
- Pismo święte – „…po co stawiacie tyle pytań? Odpowiedź jest w Ewangelii.”
- Spowiedź święta - „…wyspowiadać się, to znaczy powierzyć się na nowo w ręce naszego Stwórcy, aby tchnął w nas nowe życie.”
- Eucharystia - Podczas Mszy świętej Bóg daje nam siebie. „Niech Msza święta będzie dla was życiem.”

Niejako pod wpływem comiesięcznych orędzi dla świata założyliśmy w parafii grupę modlitewną „AVE MARYJA”. Miało to miejsce w kwietniu 2000 roku. Kierując się prośbami Maryi Królowej Pokoju spotykamy się, co czwartek na Adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy świętej, po czym udajemy się do salki świętego Józefa na spotkanie modlitewne. Modlimy się w intencjach Matki Bożej, głównie o pokój w naszych sercach, rodzinach, parafii, kraju i na świecie. Modlimy się także za naszych duszpasterzy oraz w intencji nowych powołań.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do naszej grupy modlitewnej.