Grupy przyparafialne
Apostolstwo Dobrej Śmierci
Matka Boska Bolesna

Kościół kierowany Duchem Świętym ukazuje nam różne środki, którymi możemy uzyskać zbawienie, którymi możemy wyprosić łaskę dobrej śmierci. Oprócz życia na codzień wiarą, nadzieją i miłością do Boga oraz człowieka, Kościół zachęca nas do angażowania się w życie grup modlitewnych, stowarzyszeń religijnych. Apostolstwo Dobrej Śmierci zwane także Stowarzyszeniem Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci, jest wspólnotą modlitewną, które przygotowuje chrześcijanina do umierania. Wspólnota ta zostałą zatwierdzona przez papieża Piusa X, 22 lipca 1908 roku. Z kolei 30 maja 1987 roku, w najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej, Prymas Polski Ksiądz Kardynał Józef Glemp oficjalnie zatwierdził Polska Filię Stowarzyszenia.