Nasi misjonarze
S. Jolanta Kafka
S. Jolanta w trakcie pobytu w Meksyku
W zgromadzeniu misjonarek Klaretynek jestem od 1981 roku. Wstąpiłam w Rzymie i tutaj się formowałam i stawiałam pierwsze kroki w życiu misjonarskim pomagając w grupach dziecięcych i młodzieżowych w jednej z rzymskich parafii.
Po skończeniu studiów zostałam posłana do naszej wspólnoty na Południu Włoch, gdzie w diecezjalnym domu duchowości dalej zajmowałam się głównie młodzieżą i dziećmi ale też i grupami biblijnymi "Shalom" dla dorosłych. 1989r. - śluby wieczyste w Conversano i w rok później pierwsza wspólnota w Polsce na Warszawskim Bródnie.

S. Jolanta w Meksyku na tle Piramidy Słońca
Pracowałam dalej z młodzieżą, ale stopniowo coraz bardziej z tą zakonną - kiedy powierzono mi formację w postulantacie i nowicjacie.

W roku 1999 pojechałam na Kapitułę generalną i tam wybrano mnie do Rady Generalnej.

Teraz zajmuję się dalej formacją w naszym Zgromadzeniu, mieszkając w domu generalnym w Rzymie i podróżując, koordynując i animując wszystkie płaszczyzny formacji.
Odwiedzam nasze domy formacyjne w świecie dla pogłębiania jedności naszego zgromadzenia i naszego charyzmatu. W tym celu także wraz z siostrami organizuję kursy i spotkania międzywspólnotowe lub międzynarodowe.

*************************

Siostra Jolanta Kafka została Matką Generalną Zgromadzenia Sióstr Klaretynek i tym samym najważniejszą klaretynką na świecie. O tym w sierpniu 2017 r. postanowiła kapituła, czy najważniejsze zebranie sióstr.
Matce Generalnej życzyć, by Serce Jezusa było nieustanną ostoją, szkołą gorliwości, pobożności, męstwa, cichości i pokory. Niech święty Michał Archanioł, patron naszej parafii, będzie wzorem tych cnót i niech wyprasza dla Matki pomnożenie tych darów, a Matka Niepokalana niech prowadzi do Jezusa.