Kapłani
Pracowali w naszej parafii
Wspomnienie pierwszych kapłanów naszej parafii można znaleźć w dziale historia.

Proboszczowie
Nazwisko (zdjęcie) Parafia rodzinna Święcenia W Suchej Górze Inne informacje
Ks. Paweł Jaskółka Orzegów 18.06.1939r. paź 1950r.
- sie 1979r.
Przeszedł na emeryturę.
Zmarł w 1992r. Pochowany w Suchej Górze.
Ks. Herbert Jeziorski Stare Tarnowice 15.03.1959r. sie 1979r.
- sie 2001r.
Przeszedł na emeryturę.
Mieszka w rodzinnych Starych Tarnowicach

Wikarzy
Nazwisko (zdjęcie) Parafia rodzinna Święcenia W Suchej Górze Inne informacje
Ks. Henryk Kołodziej Chorzów 1953r. 15.09.1954r.
- 28.01.1955r.
Pierwszy wikary w Suchej Górze. Zmarł 28 stycznia 1955r. Pochowany w Suchej Górze.
Ks. Paweł Wyciślik Świętochłowice 30.06.1935r. 1955r.
- lip 1956r.

Zmarł 12.08.1988 r. w Cieszynie. Został pochowany w Żyglinie.
Ks. Ignacy Szpunar Albigowa k. Łańcuta 22.06.1952r. 3.09.1956r.
- 29.08.1957r.
Zmarł 3 czerwca 2003 w Albigowej i tam został pochowany.
Ks. Stanisław Szarlej Skawica 25.06.1950r. 02.10.1956r.
- wrz 1957r.
Zmarł 07.02.1985 w Szczawnie-Zdroju. Został pochowany w Skawicy.
Ks. Franciszek Klimosz Pielgrzymowice 23.06.1957r. paź 1957r.
- wrz 1961r.
Pracował na misjach w Zambii przez 28 lat. Zmarł w 14.09.1998 r. w Lusace. Pogrzeb zgodnie z wolą zmarłego odbył się 16.08.1998 w Manderu, gdzie pracował w ostatnim okresie życia. Spoczął na cmentarzu w Kasisi.
Ks. Longin Blacha Niedobczyce 24.06.1956r. lis 1959r.
- wrz 1960r.
Obecnie na emeryturze.
Mieszka w Domu Księży Emerytów w Katowicach.
Ks. Achilles Niesporek Nowy Bytom 5.06.1955r. wrz 1960r.
- 1.09.1963r.
Emerytowany kapłan parafii w Krapkowicach.
Ks. Gerard Wochnik Strzebiń 25.06.1961r. wrz 1961r.
- 1.09.1964r.
Obecnie na emeryturze.
Mieszka w Domu Księży Emerytów w Katowicach.
Ks. Bonifacy Nowak Nowy Bytom 1963r. 1.09.1963r.
- 1966r. (?)
Neoprezbiter.
Ks. Józef Elias Radlin 1956r. 1.09.1964r.
- 1.09.1967r.
Ks. Eugeniusz Marcisz Knurów 23.06.1963r. 1966r.
- 15.08.1970r.
Zmarł 5 marca 2003r. w Zabrzu.
Ks. Kazimierz Osiński Pszczyna 25.06.1961r. 15.08.1970r.
- 1.09.1973r.
Proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych.
Ks. Zygmunt Długajczyk Kosztowy 4.06.1967r. do 1.09.1971r. Zmarł 28.08.2006 r. w Rudzie Śląskiej – Halembie. Tam też został pochowany.
Ks. Alojzy Ostrowski Brzozowice
- Kamień
15.03.1959r. 1.09.1971r.
- 1.09.1974r.
Zmarł w 09.09.1999 roku w szpitalu w Szarleju; pochowany w Brzeziu n. Odrą
Ks. Gerard Grzesik Chorzów 26.03.1970r. 1.09.1973r.
- 20.08.1977r.
Emerytowany kapłan; do 31.08.2010 proboszcz par. NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Dubielcu
Ks. Franciszek Goinda Lubecko od 20.09.1973r. Zmarł w 12.11.1994 roku w Suche Górze; pochowany w Lubecku.
Ks. Władysław Kolorz Jastrzębie 27.03.1975r. 16.04.1974r.
- 5.06.1975r.
Proboszcz par. św. Michała Arch. w Katowicach.
Ks. Zenon Szczęsny Michałkowice 28.06.1964r. 1.09.1974r.
- 20.08.1977r.
Zmarł 29.06.2001 roku w Osinach; pochowany w Michałkowicach
Ks. Eugeniusz Kuhnert Katowice
- Załęże
22.06.1958r. wrz 1975r.
- 26.08.1978r.
Zmarł 30.12.2003 roku w Kaletach – Miotku, tam też został pochowany
Ks. Jerzy Palarczyk Cieszyn 5.06.1966r. 20.08.1977r.
- 1980r.
Proboszcz par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce; Kapelan Honorowy Ojca Świętego; duszpasterz rolników diec. bielsko-żywieckiej.
Ks. Seweryn Łakomy Chorzów 8.04.1971r. 20.08.1977r.
- 1980r.
W 2001 roku został oddelegowany do pracy duszpasterskiej w diec. Linz w Austrii.
Ks. Jan Nocoń Bielszowice 19.04.1973r. od 1979r. Proboszcz par. NMP Wspomożenia Wiernych w Katowicach – Wełnowcu.
Ks. Kazimierz Janiurek Marklowice Górne 8.04.1971r. wrz 1980r.
- 31.08.1984r.
Proboszcz par. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach.
Ks. Piotr Mańka Lubliniec 11.04.1974r. od wrz 1980r. Proboszcz par. NSPJ w Herbach; dekanalny duszpasterz rolników, kapelan Zakładu Karnego.
Ks. Jan Piwczyk Dębieńsko Wielkie 4.06.1967r. od gru 1980r. Emerytowany kapłan par. św. Józefa Robotnika w Katowicach – Józefowie.
Ks. Jan Krawiec Strzelce Opolskie 30.03.1972r. 1.09.1981r.
- 31.08.1984r.
Proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Ravensburgu; ojciec duchowny regionu południowo-zachodniego RFN.
Ks. Bernard Halemba Chełm Śląski 27.03.1975r. 31.08.1984r.
- 1987r.
Proboszcz par. Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach – Brzęczkowicach; kierownik duchowy Kurii Mysłowickiej Legionu Maryi.
Ks. Bronisław Czaplicki Osówiec Kmiecy 3.04.1980r. 31.08.1984r.
- 1987r.
Od 1997 roku pełnił funkcję przewodniczącego Komisji „Martyrologium 2000” przy Konferencji Katolickich Biskupów Rosji, w ramach watykańskiego programu „Novi Martyri”. Od 2003 roku jest postulatorem procesu beatyfikacji 16 katolickich męczenników z Rosji, którzy zginęli w czasie prześladowań w ZSRR. Otrzymał godność kapelana Jego Świątobliwości. Wykładowca w Seminarium Duchownym w St. Petersburgu.
Ks. Jan Wiśniowski Radzionków 30.03.1972r. 1987r. - 1988r. Zmarł – 13.06.2008 r.
Ks. Romuald Tuszyński Chorzów
- Batory
6.06.1965r. od 1985r. (?)
Ks. Andrzej Marcak 16.04.1981r. 1987r. - 1990r. Proboszcz par. św. Stanisława Kostki w Katowicach – Giszowcu.
Ks. Sylwester Suchoń 19.04.1984r. 1987r. - 1990r. Proboszcz parafii w Ćwiklicach.
Ks. Stanisław Nieszporek Wyry 15.04.1976r. 1988r. - 1990r. Kapelan szpitala w Katowicach – Goduli.
Ks. Kazimierz Bartosik Brzozowice Kamień 31.01.1987r. 1990r. - 1994r. Proboszcz par. MB Matki Kościoła w Lisowie.
Ks. Damian Plesiński Brzezinka 31.01.1987r. 1990r. - 1993r. Proboszcz par. św. Jacka w Mysłowicach – Morgach.
Ks. Damian Suszka Koniaków 31.01.1987r. 1990r.
- 29.08.1992r.
Dyrektor Ośrodka Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej.
Ks. Arkadiusz Kinel Bobrowniki Śląskie 16.05.1992r. 1992r. - 1996r. Proboszcz par. św. Andrzeja w Zabrzu; wicedziekan dekanatu zabrzańskiego; kierownik duchowy Kurii Legionu Maryi.
Ks. Krzysztof Sędłak Frampol 19.06.1993r. 1993r. - 1998r. Proboszcz par. Matki Bożej Fatimskiej w Kaletach - Drutarni.
Ks. Bolesław Waśkiewicz Zabrze 15.06.1991r. 1995r. - 2000r. Proboszcz par. św. Jana Chrzciciela w Zabrzu – Biskupicach; kapelan Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 3 w Zabrzu – Biskupicach.
Ks. Romuald Kokoszka Kotulin 21.06.1986r. 1996r. - 2000r. Proboszcz par. Wniebowzięcie NMP w Zbrosławicach.
Ks. Krzysztof Dudziński Gliwice 21.05.1994r. 1998r. - 2001r. Proboszcz par. św. Ap. Piotra i Pawła w Brynicy.
Ks. Prałat Grzegorz Skop Lubsza Śl. 12.05.1990r. 12.05.2000r.
- 17.08.2002r.
Proboszcz par. św. Anny w Zabrzu; dziekan, członek Rady Ekonomicznej diecezji gliwickiej, dyrektor Agencji Programowo-Reklamowej „GLIWICE PLUS”, kapelan Aresztu Śledczego w Zabrzu.
Ks. Krystian Sznura Strzelce Opolskie 1994r. 25.08.2000r.
-31.08.2004r.
Proboszcz par. NMP Matki Kościoła w Zabrzu – Helence.
Ks. Krzysztof Grzegorczyk Gliwice 2002r. 1.09.2002r.
- 27.08.2006r.
Wikariusz par. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
Ks. Mieczysław Sitek Skrzyszów 29.05.2004r. wrz 2004r.
- sie 2006r.
Ks. Sebastian Gambuś Tarnowskie Góry 07.06.2003r. 28.08.2006r.
- 28.08.2010r.
Wikariusz par. NMP Matki Kościoła w Gliwicach.
Ks. Marcin Wojtczak Leszczyny 02.06.2001r. 28.08.2006r.
- 28.08.2011r.
Wikariusz par. w Lubecku - Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej.
Ks. Henryk Burgiel Bytom 14.05.2005r. 09.2008r.
- 08.2013r.
Sędzia Sądu Biskupiego w Gliwicach. Studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracuje w Sądzie Biskupim w Gliwicach. Rezydent par. św. Andrzeja w Zabrzu
Ks. Norbert Biadacz Gliwice-Ostropa 17.05.1997r. 09.2011r.
- 08.2015r.
Wikariusz par. św. Antoniego w Tworogu













Copyright © Parafia św. Michała Archanioła         Projekt: Wojciech Sitko         Redakcja: sg.par@wp.pl         Liczba odwiedzin: 926678