Kronika parafialna
Rok 2018

A.D. 2018

Styczeń
6 stycznia na wyjazd Szlakiem Szopek Bożonarodzeniowych udał się, z grupą parafian, ks. Grzegorz Rajs. Na trasie wędrówki znalazł się Żywiec, Łodygowice, Tychy, Goczałkowice.

W tym samym dniu, w naszym kościele, miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego św. Cecylii.

7 - go stycznia w trakcie nabożeństwa popołudniowego z koncertem kolęd wystąpiła nasza parafialna schola młodzieżowa „Cantate Angeli”. Wielką radością było wydanie pierwszej płyty z nagraniami naszej scholii. Album nosi nazwę „Niech się nie lęka serce nasze”. Powstała dzięki hojności i wsparciu firm ALBA Polska, GTV BUS Ozimek – Krzysztof Zubeil, PHU Jendrus – Henryk Chałubiec.

W tym samym dniu w katedrze w Gliwicach święcenia biskupie przyjął biskup nominat ks. prałat Andrzej Iwanecki. Biskup pomocniczy za hasło obrał słowa: Jezus jest Panem.

23- go stycznia zakończyły się odwiedziny kolędowe 2017/2018. Średnia wpuszczeń kapłana z błogosławieństwem to niewiele ponad 50%.

28-go stycznia w naszej parafii koncertował Chór Opery Śląskiej z Bytomia. W trakcie koncertu Chór wykonał kolędy i pastorałki z całego świata.

29-go stycznia ministranci i Marianki, wraz ze swoim opiekunem ks. Grzegorzem, udali się na „Boskie Ferie”. Dzieci wypoczywały w Warszawie i Niepokalanowie.

Luty
W niedzielę, 4-go lutego, odwiedził naszą parafię świecki członek Konfaterii Paulińskiej Pan Maciej, który podzielił się świadectwem roli Słowa Bożego w swoim życiu.

W dniach 8-11-go lutego, ks. Grzegorz Rajs zorganizował pielgrzymkę połączoną z wypoczynkiem w Pieninach i okolicy. Na trasie pielgrzymki znalazły się: Ochotnica, Bachledówka, Zakopane, Koszyce, Szaflary, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Była to jubileuszowa 100 pielgrzymka grupy pielgrzymkowej św. Jakuba Apostoła w naszej parafii.

8-go lutego, posługę Rezydenta w naszej parafii, zakończył, ks. Adam Kubasik, który udał się na Misje do Peru.
12-go i 13-go lutego, uczestniczyliśmy w 40 godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w trakcie, której wypraszaliśmy sobie i całej parafii potrzebne łaski.

W środę 14-go lutego, obrzędem posypania głów popiołem, rozpoczęliśmy tegoroczny Wielki Post. W trakcie Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali mieliśmy okazję rozważać Mękę Pańską. Kazania Pasyjne na temat uczynków miłosierdzia w trakcie Nabożeństwa Gorzkich Żali wygłosił ks. Grzegorz Rajs.

25-go lutego, grupa pielgrzymkowa św. Jakuba Apostoła udała się na wielkopostną pielgrzymkę do Piotrkowa Trybunalskiego oraz Radomska. Pielgrzymkę zorganizował ks. Grzegorz Rajs.