Spotkanie z Uchodźcami
W środę 9 marca uchodźcy z Ukrainy, którzy obecnie przebywają na terenie naszej parafii, w Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze, zostali zaproszeni na obiad do salki św. Jana Pawła II.
Na spotkaniu, które zaszczycił swoją obecnością ks. Biskup Andrzej Iwanecki, mogliśmy wspólnie
w swoich rozmowach być wsparciem w traumatycznej sytuacji naszych sióstr i braci z Ukrainy. Oprócz wspólnego posiłku, był i czas na śpiew oraz modlitwę. Po spotkaniu w salce na prośbę naszych Gości przeszliśmy do Kościoła aby wspólnie zawierzyć pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie, powierzając Bogu tę intencję przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju oraz naszego patrona św. Michała Archanioła.
Pragnę wszystkim Parafianom którzy tak mocno zaangażowali się w pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie gorące słowa podziękowania i wdzięczności. Jestem dumny z Waszej postawy, która nie tylko dla tych uchodźców ale dla wszystkich jest świadectwem miłości Boga i bliźniego. To umiejętność zrozumienia trudnej sytuacji tych ludzi, którzy zmuszeni są do ucieczki przed bombami
i śmiercią. Jesteśmy solidarni z narodem ukraińskim w swojej otwartości na ich potrzeby oraz zjednoczeni w modlitwie z prośbą o zakończenie wojny. Bóg zapłać za złożone w Środę Popielcową oraz w niedzielę ofiary materialne dla potrzebujących.
Składam również gorące podziękowanie Strażakom OSP w Suchej Górze na czele z Panem Prezesem Grzegorzem Sojką, wolontariuszom i tym wszystkim którzy poświęcają swój czas i dzielą się dobrocią serca.
Wdzięczny i pamiętający w modlitwie
Ks. Rajmund Brol
Proboszcz