Pielgrzymka do Ziemi Świętej

PIELGRZYMKA samolotowo-autokarowa DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – IZRAEL

Termin: 02-09 marzec 2018 r.
Koszt: 490 USD + 1750 PLN
Zapisy w kancelarii parafialnej.

PROGRAM RAMOWY:

• DZIEŃ 1: Wyjazd z parafii, przejazd na lotnisko, odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie przejazd z lotniska do Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
• DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem: kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd do Jerozolimy: kościół Ecce Homo i Listostrotos, Droga Krzyżowa – uliczkami Starego Miasta. Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli pozwala na to sytuacja polityczna). Kolacja i nocleg.
• DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie – rejs statkiem. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: dom św. Piotra, ruiny synagogi. Tabgha: kościół Prymatu oraz miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
• DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Wyjazd na Górę Tabor: nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Kolacja i nocleg.
• DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich) przejazd do Hajfy: zwiedzanie sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
• DZIEŃ 6: Śniadanie. Wyjazd do Betanii: sanktuarium Marty, Marii i Łazarza. Następnie przez Pustynię Judzką do Jerycha – najstarszego miasta świata. Przejazd nad rzekę Jordan - miejsce Chrztu Pana Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie można skorzystać z kąpieli. Kolacja i nocleg.
• DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna, skąd zobaczyć można przepiękną panoramę Jerozolimy. Zwiedzanie: kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit. Ogród Oliwny: bazylika Agonii, kościół Grobu Matki Bożej. Następnie Syjon: kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik, grób Dawida oraz kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Kolacja i nocleg.
• DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa i przelot do Polski. Transfer do parafii.

Możliwość wprowadzenia do programu zwiedzania YadVashem oraz Emaus uzależniona jest od rozkładu lotów.

Informacje dodatkowe: W programie przewidziana jest codzienna Msza św. i czas na osobistą medytację. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki obejmuje: Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska; Przelot samolotem w obie strony; 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***; Wyżywienie w postaci śniadań (7), obiadokolacji (7); Kawa lub herbata do kolacji; Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem; Opieka pilota; Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa; Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe); Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR; Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR; Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR.

Cena pielgrzymki nie obejmuje: Dopłata do pokoju jednoosobowego (190 USD). Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty). Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

Copyright © Parafia św. Michała Archanioła         Projekt: Wojciech Sitko         Redakcja: sg.par@wp.pl         Liczba odwiedzin: 901571